Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

PODUJATIA V DOBŠINEJ A OKOLÍ

SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE AREÁLU BEŽECKÉHO LYŽOVANIA V DOBŠINSKEJ ĽADOVEJ JASKYNI (13. 1. 2019)Vytlačiť
 

pozvanka_otvorenie_arealu_bezeckeho_lyzovania_DLJ.jpg

Mesto Dobšiná Vás pozýva na otvorenie areálu bežeckého lyžovania v Dobšinskej Ľadovej Jaskyni spojené s prechodom lyžiarskych bežeckých tratí, ktoré sa uskutoční v nedeľu 13. januára 2019 o 13:00 hod.. Príďte si zašportovať v krásnej prírode Slovenského raja.

Lyžiarske bežecké trate lokalizované v Dobšinskej Ľadovej Jaskyni majú bohatú tradíciu. Areál sa darí revitalizovať vďaka projektu „Obnova areálu bežeckého lyžovania v Dobšinskej Ľadovej Jaskyni“, ktorý je spolufinancovaný Košickým samosprávnym krajom z programu Terra Incognita a vďaka Mestským lesom Dobšiná, spol. s.r.o.. V rámci projektu sa vytvorila okruhová koncepcia lyžiarskych bežeckých tratí. To znamená, že v rámci hlavného najdlhšieho okruhu sú umiestnené ďalšie okruhy kratších tratí tak, že každá z nich využíva jeho určitú časť. Najdlhšou traťou je 4.5 km trať / okruh. Kratšími sú 2.4, 2.8 a 3.5 km trate / okruhy.

V priestore štartu / cieľa tratí je návštevníkom k dispozícii premostenie či altánok s možnosťou sedenia, odkladania vecí, voskovania lyží a zároveň slúžiaci ako oddychové miesto. Na altánku je umiestnená informačná tabuľa s mapou tratí.

Pridanou hodnotou areálu bežeckých tratí je ich lokalizácia v prekrásnej prírode Slovenského raja. Lyžiarske bežecké trate v Dobšinskej ľadovej Jaskyni využívajú prírodný profil rozšíreného údolia v hornom toku rieky Hnilec vedľa masívu vrchu Duča v bezprostrednej blízkosti vstupu do svetoznámej Dobšinskej ľadovej jaskyne, ktorá je zapísaná do svetového prírodného dedičstva UNESCO.

VIac o areáli bežeckého lyžovania v Dobšinskej Ľadovej Jaskyni:

https://www.dobsina.sk/aktualne-informacie.phtml?id3=90613

https://turista.dobsina.sk/sportove-vyzitie.phtml?id5=22321


 
 


Úvodná stránka