Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

PODUJATIA V DOBŠINEJ A OKOLÍ

MONIKA VOZÁROVÁ: OD SRDCA MAĽOVANÉ (11. 4. - 2. 6. 2019)Vytlačiť
 

Vozarova25-web (002).png

Výstava dobšinskej umelkyne obohatí rožňavskú galériu.

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, Vás srdečne pozýva na výstavu Moniky Vozárovej OD SRDCA MAĽOVANÉ, ktorá bude doplnená veľkonočnými kraslicami z dielne Danky Lackovej. Vernisáž výstavy sa uskutoční 11.04.2019 (vo štvrtok) o 15.30 hod. v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave, Námestie baníkov 25.

O sebe hovorí:

„Som Dobšinčanka. Tu som sa narodila a tu aj žijem. Už niekoľko rokov však pracujem ako opatrovateľka v Rakúsku. Práve tam, ďaleko od rodiny som začala maľovať obrazy s folklórnou tematikou. Tam som mala pocit, potrebu namaľovať obrazy, v ktorých vystihnem  krásu slovenských krojov. Obrazy, z ktorých bude cítiť energia a temperament nás, Slovákov. 

Keď maľujem svoje folklórne obrazy, nemyslím na nič. Vtedy sa nechávam vtiahnuť do deja, ktorý ožíva na mojom maliarskom plátne. A keď sa mi podarí vložiť do toho obrazu svoju vášeň, svojho ducha, vtedy sa mi  maľuje ľahko.

Som úplný amatér, bez výtvarného vzdelania, ale snažím sa počúvať svoje srdce a svoj štetec. A ak pod mojimi rukami vzniká niečo, čo vám urobí radosť, potom je to radosť pre mňa dvojnásobná.“ 

Maľovať začala pred šiestimi rokmi suchým pastelom, neskôr akrylom v štýle „dlhonohých“. Tri roky sa venuje maľbe folklórnych postáv v pohybe. Maľuje najmä gemerský a telgártský kroj, nakoľko korene má na Horehroní. Svoju tvorbu prezentovala na viacerých výstavách v Dobšinej, Rožňave, Heľpe, Telgárte, Kokave nad Rimavicou a v súčasnosti ju čaká prezentácia v Rejdovej a v Lučenci.  

Viac informácií TU.


 
 


Úvodná stránka