Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

PODUJATIA V DOBŠINEJ A OKOLÍ

ŠPORTOVÁ NOC MÚZEÍ (18. 5. 2019)Vytlačiť
 

betliar noc muzei.jpgŠPORTOVÁ NOC MÚZEÍ
Kaštieľ Betliar, 18. máj 2019

Konské pólo, jachting, auto-moto športy, rôzne súťaže, ale aj olympiády boli veľmi obľúbenou voľnočasovou aktivitou všetkých členov rodiny Andrássyovcov. Tohtoročná Noc múzeí sa preto v kaštieli Betliar ponesie v športovom duchu práve prebiehajúcich Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. V sobotu 18. mája Vás pozývame do kaštieľa Betliar, kde na Vás bude čakať bohatý program.

Od 13:00 bude pre detských návštevníkov otvorená naša kreatívna výtvarná dielňa, kde sa až do 17:00 budú môcť zapojiť do tvorby najdlhšej maľovanej knihy a taktiež si vyrobiť rôzne kreatívne športové pomôcky. Na lúke pred kaštieľom sa od 17:00 do 19:00 budú môcť návštevníci zapojiť do športových aktivít ako loptové hry, bedminton, tenis alebo kriket, ktoré boli obľúbené aj medzi aristokratmi. Naše pozvanie na Noc múzeí prijala aj finalistka Superstar a interpretka aktuálne najhranejšej slovenskej pesničky Anjel, Karmen Pál-Baláž. Jej koncert sa bude konať pred kaštieľom o 18:30. Koncert sa bude konať aj v prípade nepriaznivého počasia.

Od 19:00 budú mať návštevníci múzea možnosť zúčastniť sa klasických alebo špeciálnych tematických prehliadok kaštieľa Betliar. Tematické prehliadky, ktoré budú po bežne nesprístupnených častiach kaštieľa sa tento rok budú venovať športu a športovým aktivitám Andrássyovcov. Túto tému si múzeum nezvolilo náhodou a súvisí s Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa tento rok konajú na Slovensku, aj práve počas Noci múzeí. Pri bufete Spanga, ktorý sa nachádza v areáli kaštieľa Betliar budú mať preto návštevníci jedinečnú možnosť sledovať prenos zápasu Veľká Británia – Slovensko, ktorý sa začína o 20:15.

Vyvrcholením sobotného večera bude o 23:00 ohňostroj pred kaštieľom, ktorý mal veľkú obľubu
v aristokratických kruhoch už od 18. storočia a tvoril neoddeliteľnú súčasť každej väčšej šľachtickej oslavy. Kaštieľ a jeho areál budú pre návštevníkov prístupné do polnoci.

Program:
13:00 - 17:00 Tvorivé a športové aktivity pre deti
17:00 - 19:00 Aristokratické športové hry pred kaštieľom
18:30 Koncert Karmen Pál-Baláž, finalistky SuperStar
19:00 - 0:00 Večerné a nočné prehliadky kaštieľa
19:00 - 0:00 Špeciálne prehliadky kaštieľa po bežne nesprístupnenej trase
20:15 Premietanie hokejového zápasu SVK - GB pri bufete Spanga
23:00 Ohňostroj


Kontakt: Judita Krajčiová, 0918 686 634, judita.krajciova@snm.sk


 
 


Úvodná stránka