Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

PODUJATIA V DOBŠINEJ A OKOLÍ

HISTORICKÝ PIKNIK PRI KAŠTIELI BETLIAR (13. 7. 2019)Vytlačiť
 

betliar-piknik-2019-Web.jpgPreneste sa s nami do čias nedávno minulých a vychutnajte si leto v parku tak, ako
to kedysi robila uhorská aristokracia. Andrássyovci, tak ako aj iné šľachtické rodiny, radi trávili letné dni na vidieckych sídlach, kde mali deti dostatok voľnosti a pohybu a rodičia zase príležitosť užívať si príjemné letné dni. S letom sa preto neoddeliteľne spájali
aj pikniky, na ktoré pozývali svojich príbuzných a priateľov.
Zažite s nami a svojimi blízkymi takýto pekný letný deň v anglickom parku kaštieľa Betliar. V sobotu 13. júla 2019 Vás od 14:00 pozývame do nášho areálu, kde Vás svojim umením privíta a počas celého pikniku bude zabávať skupina Classic Gipsy Music. Najmenší návštevníci sa budú môcť zabaviť pri aristokratických športových aktivitách ako kriket
či bedminton alebo si vyrobiť malý suvenír za pomoci lektorky, či vyskúšať si dobové kostýmy. Pozvanie na historický piknik prijala aj urodzená spoločnosť, ktorú budete môcť stretnúť a taktiež sa s ňou aj odfotiť na lúke pred kaštieľom.
Tento rok sme si pre návštevníkov múzea pripravili aj jednu novinku a tou je súťaž
o najchutnejší múčnik. Do súťaže sa môže zapojiť každý, kto na piknik prinesie upečený koláč a prihlási ho do súťaže. Prihlásiť sa dá priamo na mieste, teda v sobotu 13. júla 2019 od 14:00 do 15:00. Následne budú všetky koláče ochutnané porotou a výhercom budú udelené vecné ceny.
Okrem vlastných pochúťok prinesených z domu budú pre návštevníkov pripravené
aj regionálne produkty a taktiež uhorkové sendviče a kuracie nugetky, obľúbené piknikové jedlo Andrássyovcov. A nezabudnite, každý, kto príde na piknik oblečený v dobovom kostýme, získava v tento deň vstup na prehliadku kaštieľa zdarma.

Kontakt: Judita Krajčiová, 0918 686 634, judita.krajciova@snm.sk


 
 


Úvodná stránka