Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Vitajte v Dobšinej

Dobšiná, staré banícke mesto, leží v hlbokom údolí na rozhraní Slovenského rudohoria a Národného parku Slovenský raj.  Leží na dvoch tematických cestách - Gotickej a Železnej ceste. Ideálne podmienky na turistiku poskytuje nádherná okolitá príroda, chránené krajinné oblasti a ostatné prírodné a historicko-umelecké pozoruhodnosti.

Dobšiná je východiskom do zaujímavých turistických oblastí a do vzácnych, na históriu bohatých kultúrnych pamiatok nachádzajúcich sa v blízkych lokalitách: Národný park Slovenský raj so svojimi prírodnými zvláštnosťami, Slovenské rudohorie s najvyšším vrchom Stolica a dominujúcim Radzimom, reliéfy Nízkych Tatier so symbolickou Kráľovou hoľou, Dobšinská ľadová jaskyňa, kaštieľ v Betliari, rekreačné centrum Dedinky vhodné na vodné športy, planina Geravy či chránený prírodný výtvor Ostrá skala.

Medzi rarity mesta patrí aj dobšinské vodné dielo - vysokotlaková elektráreň s prečerpávaním.  Pre turistov je Dobšiná južnou vstupnou bránou do Národného parku Slovenský raj. Svetoznáma Dobšinská ľadová í jaskyňa objavená banským inžinierom Eugenom Ruffínyim   v roku 1870, od roku 2000 zapísaná v Zozname UNESCO.

Dobšiná mesto starých baníckych tradícií, otvára pohostinnú náruč všetkým svojím návštevníkom.


 


Úvodná stránka